startování za studena

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

startování za studena

Poslaťod PAVEL.K » Pia 25. Sep 2009, 19:35

chlě bych se zeptal, když startuji na studena tak mi auto neudrží otáčky a auto chcipne .Asi tak na 3 pokus to udrží, nevíte co stím? svíčky mám nové.
nechal jsem si udělat diagnostiku a a jediné co našli je:" dočasná porucha, adaptace množství vzduchu vstupující do sacího potrubí" , co si mám pod tím představit díky za radu
PAVEL.K
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Str 23. Sep 2009, 21:22
Bydlisko: Olomoucký kraj
Vůz: citroen xsara, 1.4i rok 2004 benzín překopanej na plyn

Re: startování za studena

Poslaťod Marek » Pia 25. Sep 2009, 20:04

Nenapsal jsi typ motoru ani jeho stáří a nájezd, jen píšeš o svíčkách, jde asi o zážehový motor. Chcípne i když po nastartování opatrně přidáš plyn a držíš zvýšené otáčky? Pokud ano, máš vyčištěný krokový motorek? Co kabely ke svíčkám, popř. zapalovací lišta? Nejsou rozpraskané?
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: startování za studena

Poslaťod PAVEL.K » Pia 25. Sep 2009, 20:28

omlouvám se, je to 1.4i benzín a je to rok 2004, má najeto 97 tisíc, tabeli od svíček mám vyměněné,
PAVEL.K
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Str 23. Sep 2009, 21:22
Bydlisko: Olomoucký kraj
Vůz: citroen xsara, 1.4i rok 2004 benzín překopanej na plyn

Re: startování za studena

Poslaťod viteon » Pia 25. Sep 2009, 20:37

kabely ke svíčkám snad ani nemáš ale lištu- ale tipoval bych to na ten krokový motorek.
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: startování za studena

Poslaťod PAVEL.K » Pia 25. Sep 2009, 20:43

tak mrknu na ten motorek a uvidím
PAVEL.K
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Str 23. Sep 2009, 21:22
Bydlisko: Olomoucký kraj
Vůz: citroen xsara, 1.4i rok 2004 benzín překopanej na plyn

Re: startování za studena

Poslaťod CHiP » Pia 25. Sep 2009, 23:53

PAVEL.K píše:a jediné co našli je:" dočasná porucha, adaptace množství vzduchu vstupující do sacího potrubí"

Není toto škrtící klapka?
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Re: startování za studena

Poslaťod PAVEL.K » Sob 26. Sep 2009, 20:29

co jsem zjistil že když startuji a trošku lechtám plyn a pul min pak počkám, tak to pak už udrží a nechcipne to
PAVEL.K
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Str 23. Sep 2009, 21:22
Bydlisko: Olomoucký kraj
Vůz: citroen xsara, 1.4i rok 2004 benzín překopanej na plyn

nastartuje-chcipne-nastartuje-vrčí... jakto? poradte nekdo p

Poslaťod xeonxeon » Str 18. Júl 2012, 16:43

vse je na tomto videu veskery problem, prosim poradte
http://ulozto.cz/xnwRaxh/mov00052-mp4

-- přidáno čtv 19. črc 2012, 0:37 --

mam taky takovy problem? pomohlo vycisteni krokoveho motorku? nebo to byla skrticiklapka? viz video co jsem dal odkaz na uloz to... diky moc za rady
xeonxeon
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 52
Registrovaný: Uto 12. Júl 2011, 18:07
Bydlisko: litoměřice
Vůz: citroen xsara 1998, 1,6, 65kw kombik

Xsara 1.4 studeny start - problem

Poslaťod ciki » Pon 2. Júl 2018, 17:04

Dobry den,

chcel by som sa vas skusenejsich opytat, ci ste sa nestretli s podobnym problemom. Mam Citroen Xsara 2001 1.4 55kw benzin + LPG, kod motora KFW, ale tento problem s LPG pravdepodobne nijako nesuvisi, kedze aj pri 2 tyzdne vypnutom LPG sa auto spravalo uplne rovnako.
Ak je motor studeny, po nastartovani asi po pol sekunde zdochne. Az ked nastartujem mozno na 7-8 pokus, volnobeh sa udrzi. Potom uz ide auto normalne (to znamena pekny stabilny volnobeh okolo 850 - 900, aj po pridani plynu). Prisiel som na to, ze ak je studeny motor a este pred startom mierne stlacim plynovy pedal a nastartujem takto, auto nastartuje, otacky su okolo 2500 - podla toho ako drzim stlaceny plynovy pedal, a ked pustim pedal po cca 7 a viac sekundach drzania, auto sa sprava normalne, hned na prvykrat. Auto pri jazde nijako necuka, ziadna strata vykonu, ziadne vibracie, otrasy, nic, vsetko je v tomto smere v poriadku.
Dalsim problemom je, ze ked pri jazde brzdim motorom - zaradena rychlost a spomalovanie (tj zavreta skrtiaca klapka), tak po vyradeni auto niekedy az zdochne, inokedy sa mu len velmi zakolisu otacky a niekedy sa nestane nic - zavada sa nevyskytuje stale, ale casto. Neviem ci tieto dve poruchy nie su sposobene jednou vadnou suciastkou, preto som ich spomenul obidve.
Presiel som cele toto forum a vyskusal nasledovne veci, nic nepomohlo:
- precistena skrtiaca klapka
- nove cidlo tlaku vzduchu
- novy krokovy motorcek volnobehu + vycistene miesto, kam sa vklada
- nove LPG sviecky
- 100 oktanovy benzin zo Shell na precistenie motora
- vymeneny vzduchovy filter a precistene vzduchove potrubie od filtra ku skrtiacej klapke
- diagnostika v servise - neukazala ziadnu chybu, ani kontrolka motora nesvieti

Budem vdacny za kazdu radu, som uz zufaly :?

S pozdravom Ciki
ciki
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 27. Jún 2018, 8:34
Bydlisko: Rimavská Sobota, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara Hatchback, 1.4i 55kw, 2001, benzín + LPG

Re: Xsara 1.4 studeny start - problem

Poslaťod betom » Pon 2. Júl 2018, 19:01

Něco podobného jsem měl u Kia RIO 1,5. Byl špatně nastavený dorazový šroubek u škrtící klapky. Asi měl otřep, který se provozem odstranil a pak byla klapka hodně přivřená. Ale nevím jak je to u tvého motoru. Taky může být vadné čidlo teploty motoru a než se motor zahřeje je příliš chudá směs.
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Xsara 1.4 studeny start - problem

Poslaťod ciki » Pon 2. Júl 2018, 23:56

Dakujem pekne za odpoved. Len mi nejde do hlavy, skrtiaca klapka ma byt pootvorena aj pri volnobeznych otackach? Je tam srob, ktorym sa da nastavit doraz tej klapky, tym by som doraz mohol nastavit, ale myslim si ze pri volnobehu ma byt skrtiaca klapka uplne zatvorena a o vzduch pre volnobezne otacky sa postara prave ten krokovy motorcek, ktory som vymenil. Ak sa mylim, tak sa ospravedlnujem.
Chcem ale zdoraznit ze motoru staci po studenom starte s plynom max 10 sekund, alebo bez plynu cca 7-8 krat nastartovat az sa raz udrzia otacky a potom sa uz sprava normalne. Uz mozem aj vypnut motor a znova nastartovat bez plynu, uz ide normalne. Neviem, co sa stihne za tych max 10 sekund na studenom motore udiat...
ciki
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 27. Jún 2018, 8:34
Bydlisko: Rimavská Sobota, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara Hatchback, 1.4i 55kw, 2001, benzín + LPG

Re: startování za studena

Poslaťod betom » Uto 3. Júl 2018, 6:41

Zkus tím šroubem o 1/2 otáčky klapku pootevřít. Pokud nebude žádná změna vrátíš ho zpět. Neznám konstrukci motoru co máš v autě, psal jsem jen z vlastní zkušenosti z praxe.
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: startování za studena

Poslaťod ciki » Uto 3. Júl 2018, 11:00

Skusil som pootocit tym srobom, ktory nastavuje doraz skrtiacej klapky o 1/2 otacky, zajtra rano budem vediet vysledok, motor musi byt studeny. Urobil som ale fotky motora a vsimol som si, ze k lambda sonde idu 4 kable, ale 2 su uz nejakym sposobom spajane. Nemohla by to byt pricina aspon jedneho z mojich dvoch problemov? Mozno sa tam zacal uvolnovat nejaky kontakt, je nejaky sposob ako sa to da premerat, ci mam lambda sondu v poriadku, ako aj tie kable, ktore idu k nej?
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
ciki
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Str 27. Jún 2018, 8:34
Bydlisko: Rimavská Sobota, Slovensko
Vůz: Citroen Xsara Hatchback, 1.4i 55kw, 2001, benzín + LPG

Re: startování za studena

Poslaťod betom » Uto 3. Júl 2018, 16:16

4 dráty mají vyhřívané lanbdasondy. Je v nich topné tělísko, aby začaly rychleji měřit. 4 dráty má lambda sonda? Kolik jich vede do svazku kabelů?
Obrázok užívateľa
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1140
Registrovaný: Sob 3. Dec 2011, 10:42
Bydlisko: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: startování za studena

Poslaťod baffy » Uto 3. Júl 2018, 18:28

Skús pred prvým štartom 2-3x zapnúť a vypnúť klúčik a štartovať až potom.Ktohovie v akom stave je čerpadlo a aký je tlak na rampe,možno mu len chýba palivo ,keďže po štarte to už ide v pohode. Ak by bol problém na lambde bláznilo by to aj počas jazdy ,nie iba pri štarte.
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Obrázok užívateľa
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5184
Registrovaný: Sob 6. Jan 2007, 20:31
Bydlisko: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia