únik motorového oleje měrkou

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

únik motorového oleje měrkou

Poslaťod mourek » Ned 20. Dec 2009, 0:56

Zdravím všechny xsaráky a hlavně VTSáky :wink: Tak se mi před pár hodinama stala docela nemilá věc. Zajel sem si svou xsarou na sobotní večerní nákup do tesca. Cesta tam cca 10 km byla bez problému. Ale od tesca jsem ujel pár metrů a najednou mi motor začal vydávat zvuky jako třicet let starej dízl a na volnoběh začalo svítít mazání. Když sem to chcipnul a zved kapotu tak sem čučel jak hovado. Všechen, nebo spíš většina oleje byla v motorovým prostoru a měrka na olej byla vysunutá, takže to tipuju že to vylítalo měrkou. Vím že se stává že v mrazivejch dnech jako sou teď může skondenzovanou vodou zamrznout odvětrání klikovej hřídele, následně to začne tlakovat a problém je na světě... Zaráží mě že se to stalo až cca po 10 km.... Takže mě zase čekaj Vánoční svátky v garáži... :P

Chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo podobnou zkušenost, nebo jestli nevíte kde je odvětrání klikovej hřídele. Díky :D Tak se mějte.
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod rosta12345 » Ned 20. Dec 2009, 8:55

přesně tak většinou to dělá zamrzlé odvětrání klikové skříně,když pujdeš po hadicích ktere vedou do sání tak tu spravnou určitě najdeš
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod mourek » Ned 20. Dec 2009, 9:52

Ahoj, tak auto je už v garáži... a čekám až rozmrzne. :? Ještě než sem zajel do garáže tak sem z hlavy zkoušel sundat hadici na odvětrání z klikovej skříně a byla ouplně na kost zmrzlá až se drolila tkže doufám že to bude ta příčina... :D docela čumím jaká banalita může totálně odpravit motor... :x
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Rope » Ned 20. Dec 2009, 10:43

Ja jsem to u klasicky problemového motoru 1.8/8V/66Kw vždy před zimou rozebral, pročistil a měl jsem klid. Letos jsem to nezvládl, ale pry se to u 16V stáva méněčasto, takže doufám. Jinak ti přeju bezproblémové vyčištění a hlavně toho motorod vystříkaného oleje.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod viteon » Ned 20. Dec 2009, 10:55

sice to má v názvu převodovku ale (opravíme):
http://xsara.cz/web/dokumenty/unik_oleje.pdf
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod mourek » Ned 20. Dec 2009, 11:44

Jsem fakt moc zvědavej,jestli to bude tou usazeninou.. Ale vypadá to že jo, jen musím počkat až auto v garáži rozmrzne.. :wink: Moc moc vám všem děkuji za příspěvky :ooo: pak dám vědět jak sem dopad.
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod rosta » Ned 20. Dec 2009, 12:37

Já sem dnes ráno tu hadici čistil.Pro jistotu :D Pár zmrazku v ní bylo.Asi se není čemu divit,protože u nás bylo dnes ráno -17 stupnu.Jestli máš horkovzdušnou pistoli tak tu hadici nahřívej a ono to povolí
rosta
 

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod mourek » Uto 22. Dec 2009, 18:30

Tak to vypadá, že problém je vyřešenej... Už sem najel pár km a ZATÍM nic.. Tak doufám , že dobrý. Hadice na odvětrávání u motoru ucpaná nebyla, byl sem docela rád, páč bych kuli ní musel sundávat sání... ale vylil sem docela dost vykondenzovanej vody z toho plastovýho domečku, kterej je na odvětrávací hadici těsně před vstupem do škrtící klapky... Tak si na to VTSáci dejte bacha...
Obrázok užívateľa
mourek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Sob 13. Okt 2007, 16:24
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Berys5 » Uto 29. Dec 2009, 19:51

Ahoj,
taktéž jsem měl ten samý problém. Mám 1.8i 8v a vylítalo mi měrkou tak 2L oleje!! Takovou spoušť v motorovým prostoru sem viděl naposledy u 105tky :-D

Opětovné dolití oleje, vyčištění všeho potřebného a vše OK!

Míra
Obrázok užívateľa
Berys5
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 64
Registrovaný: Sob 1. Sep 2007, 11:10
Bydlisko: Jindřichův Hradec

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Mates410e » Ned 24. Jan 2010, 0:37

Tak ja jsem to čistil tak před měsicem a dneska jedu na nočni venku -18 a prask olej venku. To musi byt ještě něčim jinym.Picasso 18 16v.
Mates410e
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob 14. Júl 2007, 12:02
Bydlisko: Dětmarovice okr.Karvina
Vůz: Picasso 18. 16v rv.2000

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Marek » Ned 24. Jan 2010, 11:17

Nic si z toho nedělej, mám podobnou zkušenost. Vyčistit hadice nestačí. Rezignoval jsem na čištění a namontoval jsem si hlídač povysunutí měrky - mikrospínač s bzučákem. Vzhledem k tomu, že mi to zamrzne jednou, dvakrát za zimu, je to nejjednodušší opatření. Mám to nafocené s popisem, můžu poslat na mail popř. to dát do návodů, je toho cca 1MB.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Kvido » Ned 24. Jan 2010, 13:07

Pošli to na Viteona ,určitě to bude spostu xsaristů zajímat.
Já jsem se stím díky bohu nesetkal ,ale nedávno se tohle talo kamarádovi na P 406 ,ale jak jsem si všiml ,stává se to častěji lidem kteří v zimě jezdí ,ale xsaru schovávají do garáže,voda atm nejspíš rychleji nakondenzuje ,ale určitě to není pravidlem.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod rosta12345 » Pon 25. Jan 2010, 12:32

nebo další možnost když člověk jezdí krátké trasy a voda zkondenzovaná v motoru se nemá čas pořádně odpařit
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Mates410e » Pon 25. Jan 2010, 17:15

no a co pak když ti ten bzučak zahouka? Co pak stim dělaš.
Mates410e
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Sob 14. Júl 2007, 12:02
Bydlisko: Dětmarovice okr.Karvina
Vůz: Picasso 18. 16v rv.2000

Re: únik motorového oleje měrkou

Poslaťod Marek » Pon 25. Jan 2010, 19:59

Pokud se ozve, je povysunutá měrka a olej vzniklou skulinou trochu vystřikuje. Nemusíš hned vypínat motor, jako když se rozsvítí kontrolka mazání, ale co nejdříve zastavit, vypnout motor a otevřít kapotu. Z vlastní zkušenosti (1 bunda od oleje): hadrem zakrýt konec trubičky, ve které je měrka zasunutá a povytažením měrky upustit případný zbytkový tlak. Pozor, olej stříká nepříjemně a je horký. Zasunout měrku zpět a pokračovat v jízdě. Když se ozve znovu, postupovat stejně. Odhaduji, že tak max. 3-4x se to může opakovat, pak je sraženina roztátá. Jde jen o to, aby motor nevycákal moc oleje, tedy při bzučení ho zbytečně nehnat plynem.
Rosta mi radil izolovat hadicie Miralonem - běžná izolace na potrubí. A hlavně jí vyříznout tak, aby překrývala zpředu ohyby hadic. Mělo by to pomoci, protože mám vyzkoušeno, že k zamrznutí nedojde hned, ale po určité vzdálenosti, takže roli hraje i ochlazování proudícím vzduchem za jízdy. V té souvislosti mi napadá, jestli máte někdo u motoru 1.8 8V kryt pod motorem a pokud ano, jestli taky zamrzá.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Príspevky: 822
Registrovaný: Uto 25. Okt 2005, 11:49
Bydlisko: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia