Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod laci » Pon 22. Mar 2010, 20:43

tu je to relatko..
Prílohy
jzg.JPG
jzg.JPG (81.35 KiB) Zobrazené 19258 krát
citroen xsara 1.4i plaisir r.v.2000
Obrázok užívateľa
laci
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Sob 5. Sep 2009, 16:44
Bydlisko: Velký Krtíš
Vůz: citroen xsara 1.4i plaisir (potešenie) r.v.2000 VF7N1KFXF36988448

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod mitre » Str 31. Mar 2010, 12:49

chcem len dat vediet,ze otec sa s tym relatkom pohral. preletoval spoje,ale zjavne sa tym nic nezmenilo. cez vikend som mal auto opat a opat mi skapalo. priamo na parkovisku,tak som aspon nemusel ho nikam tlacit. odpojil som bateriu a siel sa prejst,ved bola taka krasna slnecna nedela. potom som sa vratil,baterku napojil a pocul natahat cerpadlo,tak som nastartoval. motor pobezal zopar sekund a skapalo znova. tak som baterku odpojil znova a siel sa najest. :). po polhodine som sa vratil,nastartoval a uz som dosiel domov. kontakty toho relatka vyzerali velmi dobre,neboli ani opalene ani nic,takze nevyzera to na to relatko,tak neviem veru. co dalej?
mitre
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Štv 11. Mar 2010, 0:12
Bydlisko: SR, Michalovce
Vůz: citroen xsara 1.4i, rv 2000

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod rado12 » Štv 8. Apr 2010, 8:42

neviem ci xsara rv99 ma rovnaku elektriku ako 2000 ale v scheme od 99 je cerpadlo paliva napajane cez to dvojcinne rele motora - dvojcievkove,pricom ta cievka ktora zopina napajanie cerpadla ma ukostrenie vedene cez kontakt nejakeho "spinaca navijaca cislo 212" do riadiacej jednotky,pricom +12 je vedene z baterie cez spinacku .....tot tolko z schemy pre 99 .....zajtra tu dam aj foto , a este ked tak pozeram tak je rozdiel v privode +12 ak je pouzita rj Sagem alebo Bosh...... p.s. A co imobilizer?
xsara II brake v tmavomodrej metalize 1.4 i ,r.v.2001
rado12
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 19. Okt 2009, 6:19
Bydlisko: Kosice ,Slovensko
Vůz: XSARA break II 1.4i 2001 ,...predtym..2xFiat UNO....a Opel Astra F 1.6.....

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod mitre » Uto 20. Apr 2010, 17:45

no ja mam rj znacky sagem. imobilizer problemy nerobi. respektive aspon ziadna kontrolka kluca mi nikdy neblikne,ani pri startovani. napr tuto nedelu sa mi auto spravalo asi takto. pri 85km/h v pätke s nohou na plyne zrazu auto cuklo a zacala blikat kontrolka diagnostiky. to uz som vedel,ze opat ta porucha,ze motor skapal. tak som asi este takto siel 200 metrov,aby som vedel ako sa auto sprava. no proste nic. kontrolka blikala a nic viac. tak som zoslapol spojku,vyhodil rychlost a vtedy sa rosvietili ostatne kontrolky ako pri startovani. tod moj zazitok z poslednej nedele. stal som hodinu na ceste kym znova naskocilo. palivove rele vyzera ok,lebo je pocut,ze cvaka pravidelne. pokusili sme sa vydat cestou snimacov v motore,ci nejaky neblbne,ale v podstate vsetko co sme odpojili za chodu motora tak motor nevyplo,az na snimac otacok klukovej hriadele pri ktorom samozrejme neslo ani nastartovat,ale po zapojeni motor hned naskocil. takze to asi nebude ani to,aby to blblo. lebo ako som uz spominal,ked auto zdochne,tak najmenej 20min ho nenatocim a poslednu dobu to uz zacinam ratat na hodiny. az potom rj povoli spustit palivove cerpadlo a motor naskoci akoby nic. lebo doteraz pomohla odpojena baterka na 20min a potom to bolo ok. no teraz posledne tyzdne uz to prestava pomahat a tak zacinam nadobudat dojem,ze odpojena baterka bola len nahoda,ze to potom slo.
mitre
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Štv 11. Mar 2010, 0:12
Bydlisko: SR, Michalovce
Vůz: citroen xsara 1.4i, rv 2000

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod Kleki » Uto 20. Apr 2010, 20:11

Hore vyššie spomínaš , že palivové čerpadlo ste skúšali , a že je v poriadku. Ale po prečítaní všetkých príspevkov si myslím , že asi problém bude práve v čerpadle raz ide a možno po prehriatí alebo po otrasoch prestane fungovať. Keď ti zdochne motor a znovu zapneš kľúč tak počuješ čerpadlo? Ak nie , tak je diagnóza jasná a ak áno , tak už len problém v kabeláži alebo konektoroch na riadiačke alebo nejaká iná somarina.
Bývalá Xsara break 1.9TD 1999 , Xsara Break Exclusive 2,0HDI 80kW, 2002
Aktuálne Citroen C5 Break Exclusive 2,0HDI 100kW s automatom r.v.2006 + Xsara 1998 1,4i(manželkina)
Obrázok užívateľa
Kleki
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Ned 26. Okt 2008, 14:24
Bydlisko: Slovakia , Kováčová
Vůz: Citroen C5 Break 2,0HDI 100kW(EX Xsara break 1.9 TD r.1999, Xsara break 2.0HDI/80kW r.2002)

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod petr_xs » Štv 22. Apr 2010, 8:29

Aby se zjistilo, jestli jde proud do cerpadla, muze se provizorne pripojit kablik se zarovkou ke konektoru na nadrzi (pod sedadlem). Ale pokud by byl vydreny kolektor na cerpadle, nic se tim nezjisti.
Jinak to muze byt treba zlomeny nejaky drat kdekoliv. Ja bych se zameril na kabel k snimaci otaceni a vyzkouset jiny snimac.
Nejaky servisak psal, ze ten snimac muze za vetsinu takovyhle poruch, ale samozrejme to muze byt i neco jineho.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod mitre » Pia 23. Apr 2010, 20:36

Tak palivove cerpadlo sme vylucili prave preto,ze ked nam auto skapalo,ta v podstate hned sme ho napojili priamo na baterku a cerpadlo zacalo tocit. pri tej poruce sme vsak nenanmerali 12V,resp ziadne napatie v kabli pre palivove cerpadlo z coho sme tak logicky vysli,ze povel na zopnutie cerpadla musi byt blokovany niekde od riadiacej jednotky,ale pri tejto uvahe to ostalo. takze berieme,ze cerpadlo samo o sebe vyzera byt ok. ostava uz len jeho riadenie. no na sledovanie kabelaze v tych zväzkoch by to chcela schema pre xsaru II. mame schemy pre xsaru I,ale nie su tak dobre rozkreslene ako by bolo dobre. uz len hladanie poistky pre cerpadlo to pripominalo metodu pokus omyl,kedze navod pre obsluhu je pre xsaru I. neviem,ale to vsetci,co maju "nove" xsary maju knihy k tym starym? ved uz obycajne rozmiestnenie poistiek mi nesedi s nicim. a chcem sa spytat... ktory snimac otacok ste mali na mysli? resp. snimac otacok coho konkretne?
mitre
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Štv 11. Mar 2010, 0:12
Bydlisko: SR, Michalovce
Vůz: citroen xsara 1.4i, rv 2000

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod Surmi » Pia 23. Apr 2010, 20:56

jak už je výše psáno mám stejný problém už mám slíbené to dvojrelé sice z 1.8čky,ale mělo by pasovat.Pak dám vědět zda-li to pomohlo
Xsara 1.6 16V 80kW r.v.2003-Tatík
Peugeot 307 2.0 HDi 66kW Siemens r.v.2002 -bejvalka
Peugeot 207 1.4HDi 50kW r.v.2006
Škoda Octavia RS 2.0TDi 125kW
Obrázok
Surmi
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 652
Registrovaný: Ned 3. Máj 2009, 15:50
Bydlisko: Havířov
Vůz: Škoda Octavia II 2.0TDi RS 125kW

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod mitre » Pon 26. Apr 2010, 22:27

potom sem hodte aj cenu toho rele,nech viem co stoji taka sranda :)
mitre
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Štv 11. Mar 2010, 0:12
Bydlisko: SR, Michalovce
Vůz: citroen xsara 1.4i, rv 2000

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod petr_xs » Uto 27. Apr 2010, 7:00

mitre píše:... ktory snimac otacok ste mali na mysli? resp. snimac otacok coho konkretne?

Snimac otacek motoru, co je u setrvacniku. Ale podle myho nazoru pokud by ridici jednotka motoru prestala dostavat od nej signal, tak prestane spoustet zapalovaci civku, vstrikovani a cerpadlo. Tim by pri vypnuti zapalovani zdechlo auto naraz. Pokud by to byla jina zavada v napajeni cerpadla, auto by se asi chvilku cukalo, jak by klesal tlak benzinu.
Pokud jde o schema, nezbyva asi nic jineho nez hledat treba guglem Citroen SEDRE nebo vivid workshop.
viewtopic.php?f=61&t=6088&p=62026&hilit=sedre#p62026
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 472
Registrovaný: Pon 29. Máj 2006, 7:46
Bydlisko: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod snoopy » Uto 27. Apr 2010, 12:56

na Favoritu jsem měl toto čidlo rozbité. jednotka se dál snažila udržet auto v chodu. Po nastartování za studena lítaly otáčky 200 - 1500 a auto strašně kouřilo. Čidlo stačilo vyndat a vyčistit - je to vlastně magnet, takže na něm byl ježek z kovových pilin...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Obrázok užívateľa
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: Str 8. Júl 2009, 13:17
Bydlisko: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod laci » Uto 27. Apr 2010, 19:31

Tu je ten snimac ale myslim ze to nebude tvoj pripad. Co sa tyka toho rele tiez som zvedavy na cenu.
Prílohy
IMG_0051.JPG
IMG_0051.JPG (87.83 KiB) Zobrazené 19015 krát
citroen xsara 1.4i plaisir r.v.2000
Obrázok užívateľa
laci
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Sob 5. Sep 2009, 16:44
Bydlisko: Velký Krtíš
Vůz: citroen xsara 1.4i plaisir (potešenie) r.v.2000 VF7N1KFXF36988448

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod mitre » Str 28. Apr 2010, 9:01

petr_xs píše:
mitre píše:... ktory snimac otacok ste mali na mysli? resp. snimac otacok coho konkretne?

Snimac otacek motoru, co je u setrvacniku. Ale podle myho nazoru pokud by ridici jednotka motoru prestala dostavat od nej signal, tak prestane spoustet zapalovaci civku, vstrikovani a cerpadlo. Tim by pri vypnuti zapalovani zdechlo auto naraz. Pokud by to byla jina zavada v napajeni cerpadla, auto by se asi chvilku cukalo, jak by klesal tlak benzinu.
Pokud jde o schema, nezbyva asi nic jineho nez hledat treba guglem Citroen SEDRE nebo vivid workshop.
viewtopic.php?f=61&t=6088&p=62026&hilit=sedre#p62026


no co sa tyka toho snimaca otacok,tak ako som uz spominal vyssie,tak nanho to nevyzera. pri odpojeni vyplo motor hned co sa podoba na spravanie sa nasej poruchy,ale po zapojeni auto naskocilo hned. no a dokonca sme k nemu pripojili paralelne odporovy mostik a menili hodnotu odporu okolo hodnoty odporu cievky. a auto sa spravalo tak,ze mu poklesli otacky,snazil sa ich dvihnut,no nakoniec zakazdym skapal. proste ho to logicky rozhodilo. no aj po takomto simulovanom blbnuti snimaca potom auto bezalo bez vsetkeho,takze tiez si myslime doma,ze v snimaci to nebude. k tomu palivovemu cerpadlo. za behu motora sme vytiahlo poistku napajania cerpadla a auto sa spravalo presne ako tu pises. cepradlo prestalo tlacit a tak klesol tlak paliva a s motorom zacalo cukat, a skapalo. takze nakoniec ani vypadok samotneho cerpadla to asi nebude. lebo pri poruche vypne motor cely naraz. takze to musi nieco ine blbnut elektriku v aute. Teraz sme pokusne odpojili aj automaticke zapinanie svetiel. Napajanie relatok sme mali spravene od motorceku ventilatora v kabine(kedze sa ventilacka spusti az po nastartovani). sice to by nemalo s tym mat nic,ale ako sa vravi. topiaci sa aj slamky chyta a tak co ak nahodou. blbne elektriku prave to. :)
mitre
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Štv 11. Mar 2010, 0:12
Bydlisko: SR, Michalovce
Vůz: citroen xsara 1.4i, rv 2000

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod Surmi » Str 28. Apr 2010, 13:54

mitre píše:potom sem hodte aj cenu toho rele,nech viem co stoji taka sranda :)



Já nekupoval nové relé ,pořídil jsem ho od Berys5 za 250+poštovne tedy 350,- takže jestli se vše spraví tak je po boji :jup:
Xsara 1.6 16V 80kW r.v.2003-Tatík
Peugeot 307 2.0 HDi 66kW Siemens r.v.2002 -bejvalka
Peugeot 207 1.4HDi 50kW r.v.2006
Škoda Octavia RS 2.0TDi 125kW
Obrázok
Surmi
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 652
Registrovaný: Ned 3. Máj 2009, 15:50
Bydlisko: Havířov
Vůz: Škoda Octavia II 2.0TDi RS 125kW

Re: Xsara "zdochne" počas jazdy, aj na volnobeh.

Poslaťod mitre » Ned 2. Máj 2010, 19:30

Tak po tomto vikende mozem skonstatovat tak akurat dve veci. automaticke zapinanie svetiel mi chybu nerobilo,kedze auto aj tento vikend skapalo a automatika bola odpojena. a ta druha vec je... ze ho uz vyse 30 h nemozem nastartovat. takmer po celu dobu bolo odpojene od baterky,ale zjavne uz nepomaha nic. otazka teraz znie... a co ted? odislo nieco definitivne,alebo ako? chyby na displej nevypisuje ziadne po otoceni kluca. len jednoducho nenataha cerpadlo benzin.
mitre
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Štv 11. Mar 2010, 0:12
Bydlisko: SR, Michalovce
Vůz: citroen xsara 1.4i, rv 2000

PredchádzajúciĎalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia