Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Motor za jízdy zhasne - 2,0 HDi

Poslaťod Milehare » Ned 31. Okt 2010, 17:52

Ahojda Xsamarádi,mám Xsaru 2.0 Hdi,r.v.2000.Do letoška bezproblémové auto.Letos začalo peklo.Jedu po silnici a Xsarička bez varování zhasne.Rozsvítí se STOP a kontrolka klíčku. Nejde natočit,neběží palivová pumpa.Cca po hodině natočit jde.Pumpa se rozeběhne a ona jede.Ten den se to již nestane.Jedu příště a to samé.Ta hodina je strašně dlouhá a bezmoc nekonečná.Byl jsem na diagnostice a nic.Rady kamarádů-nic.Dělá si co chce.Je to nepříjemné a pro mě nespolehlivé auto.Okamžitá rychlost nemá vliv.Stane se to na 5ku i na2ku.Už nevím,kde se zeptat,protože když někam dojedu,tak ta závada už není.Prosím o pomoc nebo o podobné zkušenosti s touto závadou.Jistě nejsem první.
Milehare
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 31. Okt 2010, 17:24
Bydlisko: Hr.Kr.
Vůz: Citroen Xsara 2.0 Hdi,r.v.2000

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod dokturek » Ned 31. Okt 2010, 18:37

skoušel jsi druhy klič?tohle vypada na imobilizer v kličku nebo ve spinačce přijmač
xsara ll 1,6/16v čvrtek 23.8.2001 celkem slušna kara :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
dokturek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 986
Registrovaný: Sob 15. Nov 2008, 9:56
Bydlisko: Havířov
Vůz: xsara ll 1,6/16v 8/2001 motor-TU5JP4

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod Milehare » Ned 31. Okt 2010, 20:15

Ten mě taky napadl,ale do auta jsem si ho dal teprve včera a nikam jsem nejel.Takže příští jízdu ho již budu mít u sebe a vyzkouším to.
Milehare
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 31. Okt 2010, 17:24
Bydlisko: Hr.Kr.
Vůz: Citroen Xsara 2.0 Hdi,r.v.2000

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod vena garážmistr » Pon 1. Nov 2010, 6:51

Druhej klíček ani nezkoušej, to samé jsem řešil dva tři týdny dozadu u svého Berlinga. Máš zasr..... sítko u čerpadla v nádrži. Já jsem s tím laboroval asi 5 týdnů nejdříve s změnil zvuk čerpadla přešlo do takového vybropištivého skřehotáku že i přes puštěné rádio to bylo slyšet.A po ránu když to bylo studené tak sem nesměl vzít víc než 1550 otáček jinak se začal kuckat až zdechnul, pak šel natočit znovu až tak po 5-ti minutách.Ohřátý nesměl jít víc nž 2500 ot pak znova kuckání a chcípnutí rozsvícená kont. čerpadla. A opět hned nechyt až po chvilce nejhorší bylo že to dělal nepravidelně a když jsi nejmíň potřeboval. Jenže když jsem konečně dolaboroval že to teda bude v těchto místech tak jsem měl skoro plnou nádrž takže jsem jezdil dalších deset dní aby byla skoro suchá.Ale u Xsary je to jednodušší tam stačí když budeš stát na rovinně a nebudeš mít plnou po hrdlo. Pod zadní sedačkou za spolujezdcem je díra v podlaze kterou se k čerpadlu dostaneš aby to nezaniklo zkusím vyplodit postup do návodů
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod Milehare » Pon 1. Nov 2010, 20:16

Palivové čerpadlo se mi podařilo rozdělat a vyčistit.Překvapilo mě,jak byla spodní punčoška zanešená,přestože v nádrži žádné nečistoty nebyly vidět.Punčoška byla zanešená jakoby mastnou vatičkou z prádla(zespodu),tudíž skoro neprůchozí.Vrchní strana byla lepší,ale taky na ní byly nečistoty.Ve středu jedu asi 200km,tak budu vidět jak jsem uspěl.Každopádně děkuji za každou pomoc a nápad,který ve foru vidím.Díky.
Milehare
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 31. Okt 2010, 17:24
Bydlisko: Hr.Kr.
Vůz: Citroen Xsara 2.0 Hdi,r.v.2000

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod pj » Uto 2. Nov 2010, 8:24

podobny problem resili na http://www.peugeot-club.com/forum/viewt ... ?tid=66801
Problem meli nakonec v nadrzi samotne.
pj
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Uto 20. Jún 2006, 11:36
Bydlisko: Brno
Vůz: XI HDI break, r.v.99; C4GP 2.0HDI BMP r.v.09

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod vena garážmistr » Uto 2. Nov 2010, 9:54

Jasně neříkám, že muj nápad s čerpadlem je spása pro všechny ale jen že jsem podbný problém řešil a laborováním jsem došel k této závadě. A dle popisu co zjistil Milehare tak on na tom byl podobně.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod Milehare » Str 3. Nov 2010, 17:41

Zdravím Xsaráky,dnes jsem absolvoval jízdu 190km s vyčištěným sítkem na palivové pumpě.Měl jsem cca 50% obsah nafty v nádrži a Xsaruška jela jako pochoďák.Ani jednou nezhasla,až jsem se divil.Já už ani nebyl zvyklej dojet vcelku do cíle.Zatím nechci dělat jakékoliv závěry,ujeto pouze190km,ale podle mě tak na 90% to je tou pumpou.On ten brajgl v naftě,když zhasne auto asi sjede z to sítka,ale jenom do komory kde je čerpadlo (ne do samotné nádrže)a ono si ho po nastartování za určitou dobu přitáhne znova a znova zhasne.Sice jsem měl v záloze sebou ještě ten náhradní klíček,ale zaplaťpánbůh jsem ho nepotřeboval a cesta se obešla bez komplikací.Tímto chci všem zůčastněným poděkovat za rady a nápady,každopádně budu dále sledovat toto forum a budu informovat o situaci,jak se vyvíjí dál.Jestli to znova zhasne tak snad zešedivím.Všem díky,Milehare.
Milehare
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 31. Okt 2010, 17:24
Bydlisko: Hr.Kr.
Vůz: Citroen Xsara 2.0 Hdi,r.v.2000

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod vena garážmistr » Str 3. Nov 2010, 17:51

Pokud jsi ujel skoro 200 kiláků bez problému tak už to bude v pohodě já už jsem najel skoro 500 km od čištění a všecinko je OK. Dotazoval jsem se v oficiálním servisu Citroen jak to řeší oni a bylo mě řečeno že pokud nastane takto popisovaný problém tak automaticky mění čerpadlo v nádrži ale že by čistily nádrž nebo zkoumali proč se to zaneslo tak nato prej nemaj čas.Takže já jsem poučen a jednou za dva roky budu čistit preventivně nádrž a sítka u čerpadla.Samozřejmě že měnit i pal.filtr.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod Milehare » Str 3. Nov 2010, 18:57

Ještě jsem tu,díky za podporu.Jsem ale docela laik,prosim tě,jak je velkej problém u Xsari vyndat a vyčistit nádrž? Když už,tak už.Ale jak jsem již psal,jevila se mi jako čistá,ale samozřejmě pouze tam,kam vidím.díky
Milehare
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 31. Okt 2010, 17:24
Bydlisko: Hr.Kr.
Vůz: Citroen Xsara 2.0 Hdi,r.v.2000

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod vena garážmistr » Str 3. Nov 2010, 19:14

Z Xsary sem ji nesundaval já musel sundat z berlinga tam se jinak k čerpadlu nedostaneš. U Xsary bych asi k čistění použil vyndání čerpadla přesně pod čerpadlem je nejhlubší a když budeš mít hodně suchou tak ji snadno odsaješ hadičkou a pak kam dosáhneš pošolichat hadrou ale pozor aby nepouštěla nitě, kam dosáhneš rukou stejně tam nejni jiný vhodný otvor kudy se do nádrže dostat.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod javado » Pon 8. Nov 2010, 11:50

Nazdárek všem vespolek.Tak mám stejnej problém,že mi jízdy zdechne motor.Na diagnostice zjistili malý tlak za čerpadlem,tak jsem vyměnil čerpadlo za nové(BOSH) a nový,origo palivový filtr.Ujel jsem s tím 170 kiláků a auto bez varování zdechlo.Žádná hláška na displeji,nic.Skusil jsem odpojit tlačnou hadičku od čerpadla a zjistil,že nejde čerpadlo.Asi po hodině a půl jsem auto normálně nastartoval,v garáži odpojil zase hadičku a krásně to na mě cákalo naftu.Takže mi asi něco odpojí palivové čerpadlo.nevíte někdo co by to mohlo být?Ještě jsem zjistil,že když mi to nejde nastartovat,tak po otočení klíčku se mi nerosvítí kontrolka diagnostiky motoru jak je úplně vpravo.Po té hodině a půl,jak jsem to zkoušel nahodit,tak dvakrát jako by slabě problikla,pak se rozsvítla a já nastartoval a jel.Po nastartování nesvítí.Tak nevím jak to spolu souvisí.Nemáte někdo nějaký nápad?Díky všem.
javado
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Sob 18. Sep 2010, 8:03
Bydlisko: Vysočina
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDI r.v. 2002

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod vena garážmistr » Pon 8. Nov 2010, 17:59

Čerpadlo jsi měnil sám? Zkusil jsi prohlídnout nádrž jestli tam není dajaký bordel? A když se to zastavý jde ti elektrika do čerpadla? Pod krytem ruční brzdy je taková kulatá svorkovnice tam by mohl být přechodák nebo jak tomu elektrikáři říkaji pohledej v elektrice tam je popsané jak ji vyřešit.Až projdeš tuto zkus napsat pokud to nepojede dál třeba ještě někdo přijde na něco. Já osobně bych prověřil tuhleto.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázok
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Obrázok užívateľa
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 2232
Registrovaný: Ned 17. Jan 2010, 13:57
Bydlisko: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod Rope » Pon 8. Nov 2010, 19:13

Může to být již častokrát zmiňované relé palivového čerpadla, nebo samotné čerpadlo. Zkoušečka pomůže.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Motor za jízdy zhasne

Poslaťod javado » Pon 8. Nov 2010, 19:25

A které je to relé palivového čerpadla?Čerpadlo je nové,nádrž jsem vyčistil a propláchl,nic moc v ní stejně nebylo.Nevím jestli jde elektrika do čerpadla,protože tento stav trvá po zdechnutí hodinu až dvě a pak zase vše běží.Každopádně,když mi to zdechne,tak v tu chvíli je čerpadlo mrtvé.Konektorry jsem prohlídl a prostříkl na všechny na které jsem se dostal a co jsem našel.Zatím dík.
javado
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Sob 18. Sep 2010, 8:03
Bydlisko: Vysočina
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDI r.v. 2002

Ďalší

Späť na Motor - diesel

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia