spojka

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

spojka

Poslaťod David VTS » Sob 2. Okt 2010, 19:40

Zase technický dotaz :D auto mi docela škube když jezdím po městě a řadím 1,2,3, i když se snažím pouštět spojku pomalu,vidím to na spojku nebo váhu vzduchu,ale spíš tu spojku,svíčky,filtry nový,mino město do frčí jak nový,jen to město...teď mám najeto 125000km a chci se zeptat na kolik by vyšla oprava s prací,že bych to po zimě dal do servisu,moc díky....
Obrázok užívateľa
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Str 2. Júl 2008, 8:39
Bydlisko: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Re: spojka

Poslaťod Kvido » Ned 3. Okt 2010, 13:42

To je takový popis.... Pokud ti to škube ,že prokluzuje spojka,tzn. přidáš plyn motor jde do otáček ,ale auto zrychluje pomaleji nebo trhaně,pak se jedná o spojku. Jestli se ti zdá,že řazení jde špatně nebo nepřesně,může jít taky o spojku. Předpoklad je,že spojka bude nejspíš ještě originál. Asi jsem nevzdělaný ,kde má benziňák váhu vzduchu ?
Vyzkoušej jak zabírá spojka je to sice takový drsnější způsob (ale spousta nováčku se takto rozjíždí,tak žádný strach),ale dával jsem při zatažené ruční brzdě zařazenou pětku a pomalu pouštěl spojku a čekal kde zabere,případně ji pustil až do zdechnutí motoru,pokud motor zdechne ihned ,pak spojka ještě něco může vydržet,ale to je spíš o lamale. Pokud ti to poskakuje může se jednat o přitlačný talíř.
Jinak origo spojka v Citroenu se vším všudy vyjde na 12 tisíc kč,neorigo počítám i s prací ,BO je to docela pakárna vyměnit,tak za polovinu. \kamarádka nedávno měnila na Piccasu spojku u známého a vyšlo jí to celé na 9 tisíc ,ale použila se origo spojka a práce levnějšího servisu.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: spojka

Poslaťod Sleemak » Ned 3. Okt 2010, 19:08

Já jsem to teda pochopil tak, že když přeřadíš např. na vyšší rychlost a pustíš spojku tak to cukne..Mě to takto cukalo když jsem měl špatný krokový motorek, a škubalo to protože si ten skřet dal vyšší otáčky a pustit spojku do nějakých 3.000 otáček se bez škubnutí asi povede málo kdy a málo komu tak, aby spojka moc netrpěla.
S výměnou spojky už mám i já jako zelenáč své zkušenosti. Měnil jsem jí v lednu se švárou a Burym u Buryho v garáži. Dupačka nějvětší, od rána až do večera. Lamelu jsem měl v poho ale přítlačák byl kantáre. Měnil jsem zároveň i gufero setrváku a obě gufera poloos a materiál celé sady a tří gufer mě vyšel na 4.500,- Kč. A ta výměna v servisu bude jak říká Kvido. V servisu za výměnu chtěli cca 3.000,- jen za robotu, přičemž cenu prý odvíjí i podle obsahu motoru.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázok
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Obrázok užívateľa
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 816
Registrovaný: Uto 25. Aug 2009, 20:28
Bydlisko: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: spojka

Poslaťod David VTS » Pon 4. Okt 2010, 7:17

jj pochopil si mě správně,jde jen o to,že to cukne,když řadím na vyšší stupeň,včera jsem to zkoušel řadit až ve 3.000 otáčkách a to už nebylo tak hrozný,každopádně asi už tam bude něco načatýho.Jinak spojka neprokluzuje ani rozjíždění není trhavý ,má dobrej záběr,takže to spíš vidíte na ten krokovej motorek....
Obrázok užívateľa
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Str 2. Júl 2008, 8:39
Bydlisko: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Re: spojka

Poslaťod Sleemak » Pon 4. Okt 2010, 7:28

muže to být on akorát že ten krokáč mi už pak začal dělat to že na neutrál sám přidával otáčky v rozmezí 2 - 3,5 tis....při jízdě to samé a to pak auto neskutečně cuká jen pustíš plyn a přidáš tak to škube jako hrom
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázok
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Obrázok užívateľa
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 816
Registrovaný: Uto 25. Aug 2009, 20:28
Bydlisko: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: spojka

Poslaťod Tony » Štv 11. Nov 2010, 9:45

Kvido píše:To je takový popis.... Pokud ti to škube ,že prokluzuje spojka,tzn. přidáš plyn motor jde do otáček ,ale auto zrychluje pomaleji nebo trhaně,pak se jedná o spojku. Jestli se ti zdá,že řazení jde špatně nebo nepřesně,může jít taky o spojku. Předpoklad je,že spojka bude nejspíš ještě originál. Asi jsem nevzdělaný ,kde má benziňák váhu vzduchu ?
Vyzkoušej jak zabírá spojka je to sice takový drsnější způsob (ale spousta nováčku se takto rozjíždí,tak žádný strach),ale dával jsem při zatažené ruční brzdě zařazenou pětku a pomalu pouštěl spojku a čekal kde zabere,případně ji pustil až do zdechnutí motoru,pokud motor zdechne ihned ,pak spojka ještě něco může vydržet,ale to je spíš o lamale. Pokud ti to poskakuje může se jednat o přitlačný talíř.
Jinak origo spojka v Citroenu se vším všudy vyjde na 12 tisíc kč,neorigo počítám i s prací ,BO je to docela pakárna vyměnit,tak za polovinu. \kamarádka nedávno měnila na Piccasu spojku u známého a vyšlo jí to celé na 9 tisíc ,ale použila se origo spojka a práce levnějšího servisu.


Cena nové spojky originál VALEO + práce, celkem 5600,-. Ale určitě ne v origo servisu a určitě ne bez známostí.
Citroen Xsara II - 1.6 - 16v - 2001
Tony
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Pia 8. Jún 2007, 0:04
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Vůz: Citroen Xsara II - 1.6i - 16v - 80kW - r.v.2001

Re: spojka

Poslaťod David VTS » Ned 14. Nov 2010, 9:10

Tak jsem byl v servise měnit zadní kotouče,pač se mi zvlnily a nechal jsem zkontrolovat i to cukání,po zkušební jízdě a diagnostice a pořádné prohlídce vozu,si myslí ,pač diagnostika nic neukázala a o spojce mi řekli hned,že je v pořádku (126 000 km) že to vypadá na pravé zavěšení motoru,že tam je trošku vůle,takže na jaře bude výměna a uvidíme zda to bylo tím.
Obrázok užívateľa
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Str 2. Júl 2008, 8:39
Bydlisko: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Re: spojka

Poslaťod topik68 » Sob 4. Dec 2010, 13:22

Zdravím,dle mého je to spojkou,prošel jsem tímto tento týden,spojka mě šla z "tuha" dlouho a při rozjezdu trhání autem jako v autoškole..nakonec se mi rozpadlo spojk. ložisko a proběhlo přítlačákem,takže kompletní výměna spojky včetně ložiska a spojk. lanka.Nedá se to ted srovnávat,je to o něčem uplně jiným.Spojka jde ted krásně z lehka tak jako nikdy.Celá sranda mě stála v servisu 9 tis. což není málo,ale práce z toho jen 2 tisíce,zbytek materiál....snad bude už klid.
topik68
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 4. Dec 2010, 13:16
Bydlisko: Třebíč
Vůz: Citroen xsara Picasso 1,8 Benzin 85 KW

Re: spojka

Poslaťod David VTS » Pia 10. Dec 2010, 11:54

Nevím,mně jde spojka lehce,žádné trhání při rozjezdech taky nemám,jen když auto rozjedu na jedničku a pak tam dám dvojku a pustím spojku tak to cukne,(pouštím pomalu)to samý z dvojky na trojku.Uvidíme na jaře... :driv:
Obrázok užívateľa
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Str 2. Júl 2008, 8:39
Bydlisko: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Re: spojka

Poslaťod Ladis » Ned 6. Mar 2011, 11:52

Taky bych se optal, mě jde spojkovej pedál celkem v poho(si mysím teda) spojkovej pedál zabírá tak v půlce ale strašně blbě mi tam jde zařadit jednička musim ji tam dát jakoby nasilím ostatní kvalty to nedělaj. No a když někam přijedu a zastavim a chci tam dát zpátečku tak to jde většinou přez zuby. A včera jsem přijel do prahy cca80 km a byl cejtit smrad jako kdyz jedete bez kvaltu z kopce a brzdíte no ale ja prijel po dálnici. Tak to by mohla asi být spojka.? Jo a asi mi chybí v převodovce cca 2 dl oleje ale tím to asi nebude....co si o tom myslíte? dík
Xsara SX in Ex. 1.6 2003
Ladis
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Pon 9. Aug 2010, 18:06
Bydlisko: Usti nad labem
Vůz: Xsara SX in Ex. 1.6 2003

Re: spojka

Poslaťod Kvido » Str 9. Mar 2011, 12:42

Dolil bych i ten zbývající olej. Zpátečka nemá v převodovce synchron ,takže může se stát ,že klepne o zuby. Ještě by mě zajímalo jestli nemáš nějaké vůle v řadící páce,je možné že kulisa i táhla to mají za s sebou,chci tím říct ,že když cítíš ,že tlačíš na řadičku a je jako na gumě ,je to možná právě proto,že ty vůle jsem už tak velké,že se netrefí.
Také je otázkou kolik má spojka najeto.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Obrázok užívateľa
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Príspevky: 1463
Registrovaný: Uto 25. Mar 2008, 19:19
Bydlisko: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: spojka

Poslaťod Ladis » Štv 10. Mar 2011, 18:02

Tak olej tam vyměním asi ted o víkendu...jinak kvalty tam jdou uplně přesne žádnej odpor jak píšeš tam cítit neni a včera jsem promazal všechny ty tahla pod autem a za motorem a musím řict že rozdíl je citelnej a koukal jsem že se mi tam zezadu u převodovky rosí olej tak jsem jen dotahnul šrouby co to ještě šlo . no a ještě uvidím co uděla ten novej olej dle mě tam bude chybet hodne přez půl litru, jinak by ta spojka měla mít najeto ani ne 100tis. dle serv. knihy. ale předemnou to auto měla žena. PS. bude problem když tam dam jinej olej než total ??? Dík
Xsara SX in Ex. 1.6 2003
Ladis
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Pon 9. Aug 2010, 18:06
Bydlisko: Usti nad labem
Vůz: Xsara SX in Ex. 1.6 2003

Re: spojka

Poslaťod rosta12345 » Pia 11. Mar 2011, 12:01

jiná značka nevadí hlavně dodrž specifikaci
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázok
Obrázok užívateľa
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1948
Registrovaný: Sob 6. Jún 2009, 19:07
Bydlisko: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: spojka

Poslaťod Ladis » Pia 11. Mar 2011, 18:02

:ooo: dík
Xsara SX in Ex. 1.6 2003
Ladis
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Pon 9. Aug 2010, 18:06
Bydlisko: Usti nad labem
Vůz: Xsara SX in Ex. 1.6 2003

Re: spojka

Poslaťod David VTS » Pon 4. Apr 2011, 9:26

Tak auto prošlo slibovanou jarní kontrolou a výsledek...pravé uložení motoru uplně urvané,levé vymačkané,takže výměna+výměna silentbloků na ramenou,cukání je o hodně menší,přesto malé tam pořád je,takže to přece jen vypadá na načatou spojku...ale bude muset ještě vydržet...teď mám najeto 130000km :driv:
Obrázok užívateľa
David VTS
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Str 2. Júl 2008, 8:39
Bydlisko: Třebíč
Vůz: Citroen Xsara VTS 1,8i 16V 81KW 110HP r.v. 12/99

Ďalší

Späť na Motor - benzín

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia