druh chladící kapalina

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

druh chladící kapalina

Poslaťod zizek » Štv 28. Okt 2010, 10:01

Ahoj zdravim citronáky :D :) chtěl bych se zeptat v servisce jsem našel pod nějakým pořadovím číslem druh chaldící kapaliny nevíte jestli je možné někde zjistit o jakou kapalinu jde. Mám xsaru r.v. 2001 od léta a chytám se na zimu. Díky za odpověd
zizek
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 14. Jún 2010, 16:01
Bydlisko: Dobras
Vůz: Citroen xsara 1.6 16V exclusive

Re: druh chladící kapalina

Poslaťod xsara9 » Ned 6. Feb 2011, 18:23

Včera jsem hodiny hledal rady jak vyměnit chladící kapalinu a dnes to dopadlo uplňe jinak.
Mám xsaru 1.4i r.v.97/98, neměněno 7 let naposledy bývalým majitelem v Citroenu.Myslel jsem že tam bude modrozelená kapalina a po vylití byla taková jako z rybníku se sínicema,ne špinavá ale jemně nazelenalá.Dočetl jsem se modrou za modrou ale co ted to je asi jiná z citroen servisu.Volám známému mechanikovi co ted.Jeho odpověd: Já už modrou vůbec neberu to je G11 třída C výměna co 3 roky ,beru do všech motoru z hliníku G12 růžovou třída D,vše viliju a dám růžovou/červenou výměna co 5 let.Tvrdí že když je to ve vnitř chladící soustavy zanedbané rezavé tak třeba těsnění pod hlavou odejde i s modrou ,růžová to akorát udělá o něco dříve,ale naopak pokud to je OK vše lépe ochrání než modrá.A tak jsem to udělal takle, vypustil změřil kolik vyteklo bylo to tak cca 4 litry,někde psali že xsara 6,5litru ale já ven víc nedostal.Nalil vodu obyčejnou ,prý to nemám prožívat s destilkou že to není baterka ,projel auto tak 20 minut,vylil nalil znovu vodu na volnoběh 10 minut už to bylo čisté tak jsem tam nalil 1:1 tu antifreeze růžová 1:1 s obyč. vodou cca -38celsia, 4 litra,odvzdušnil a jezdím,pokud se něco stane dám vědět.Vypustil jsem to hadicí na spodku chladiče a odvzdušnoval za horka ,1 odvzdušnovák je na levé straně chladiče takový plastový uzávěrek,druhý na pumpě imbusák a třetí na hadicíh pod sklem od topení ventilek jak od kola.A tak ted jsem zvědav na vaše názory na internetu píše každý něco jiného.Já jsem rád že tam mám ten G12 růžový mám to mnohem kvalitnější nápln na pět let.Doufám že nic se neposere. čau spěchám
xsara9
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 6. Feb 2011, 18:01
Bydlisko: Bohumín
Vůz: Xsara 1,4i

Re: druh chladící kapalina

Poslaťod viteon » Ned 6. Feb 2011, 18:33

Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Oranzova chladici kapalina

Poslaťod TypekDien » Ned 26. Aug 2012, 18:09

Ahoj. :) Doufam, že nezakladam zbytečně další nové téma, ale bozužel jsem to nikde nenašel. :) Je to asi týden, co jsem si ze servisu přivezl svoji xsaru. Byl měnen chladič, chladící kapalina a doplněna klimatizace. Když jsem auto přivezl chladící kapalina byla normálně zelená, ale teď, po ujetí cca 600 km se barva kapaliny změnila do oranžova. Klimatizace nakonec stejně nechladila, je zavada v kompresoru. Ale nevítě někdo, jak je možné, že se kapalina zabarvila do oranžova? Napadlo mě, že mi tam místo nového chladiče dali použitý, který byl uvnitř zrezlý, je to možné? Předem moc děkuju za odpovědi.
TypekDien
Návštěvník
Návštěvník
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 7. Jan 2012, 14:25
Bydlisko: Žďár nad Sázavou
Vůz: Citroen Xsara 1,8 66 kw exclusive royal, 1998, šedá metalíza

Re: druh chladící kapalina

Poslaťod ROSTISLAV NOVOTNÝ » Uto 18. Sep 2012, 15:55

chladič ti nezrezne protože je z hliníku.... :shock: dali tam jen jinou kapalinu která se provozem promíchala........není důležitá barva náplně ale její vlastnosti-ochrana před korozí ,použití na hliníkové součásti atd.....je taky možný že se výměnou kapaliny rozvířily usazeniny-máš motor s hliníkovým nebo litinovým blokem ? jestli s litinovým tak je možná trocha koroze .......ale to by ti neobarvilo kapalinu.......
moje xsara: skoro xsara-trochu peugeot......PSA nejpohodlnější jízda vpřed.....
ROSTISLAV NOVOTNÝ
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 565
Registrovaný: Sob 31. Mar 2012, 19:02
Bydlisko: Moravany u Holic
Vůz: citroen xsara break 1,6 16 v r.v. 2002

Chladící kapalina SHERON Stabil do Picassa

Poslaťod DaliborS » Str 8. Jún 2016, 19:14

Zdravím,

mám Xsaru Picasso benzín 1.8 r.v. 2000, auto je z Německa a je tam žlutá chladící kapalina, asi tedy ta původní. Teď to vypouštět a čistit nebudu, potřebuji to akorát dolít, můžu tam dát žlutý SHERON Stabil? Asi jsem to měl kdysi do starých škodovek.

Díky
DaliborS
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 10. Jún 2015, 16:26
Bydlisko: Ostrava
Vůz: Xsara Picasso 1.8, r.v. 2000

Re: Chladící kapalina SHERON Stabil do Picassa

Poslaťod ludva49 » Str 8. Jún 2016, 20:10

Všechny kapaliny jsou koncentrát a musí se ředit destilkou. Dolej to destilkou.
http://www.sheron.eu/Products/ArticleDetail.aspx?IDARTICLE=/clanky/produkty/Lists/Prispevky/29_.000
ludva49
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Pon 22. Sep 2008, 9:03
Bydlisko: Písek
Vůz: xsara, 1,8i, benzín , 3/2000

Re: Chladící kapalina SHERON Stabil do Picassa

Poslaťod DaliborS » Str 8. Jún 2016, 20:42

Tak já vím o tom, že se to ředí. Ale můžu to samozřejmě dolít i tou destilkou.
DaliborS
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 10. Jún 2015, 16:26
Bydlisko: Ostrava
Vůz: Xsara Picasso 1.8, r.v. 2000


Späť na Cokoliv se nikam nevešlo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron