Stránka 1 z 1

Zaoxidované kontakty - obecné téma

PoslaťNapísal: Štv 16. Okt 2014, 16:02
od Stančík
Čím sa dajú efektívne vyčistiť zaoxidované kontakty,napr.v prechodke medzi dverami a kabínou,vkontaktoch 3-tích brzdových svetiel,kde sa prakticky nedá dostať brusnym papierom,nožíkom ? Senior

Re: Zaoxidované kontakty

PoslaťNapísal: Štv 16. Okt 2014, 17:21
od empík
Očistiť to veľmi neočistí, ale ošetrí a konzervuje hociaký ošetrovač kontaktov, ktorý kúpiš v mototechne alebo v obchodoch s elektrikou. Napr si môžeš vybrať tu:
http://www.ges.cz/sk/chemie-pajeni/chemicke-pripravky/technicke-spreje/pro-udrzbu-kontaktu/SMMC2.html

Re: Zaoxidované kontakty - obecné téma

PoslaťNapísal: Pia 17. Okt 2014, 14:37
od Stančík
Dakujem,no ja žijem na Slovensku aojednávať z Čiech sa mi vidí trochu od cesty. Senior

Re: Zaoxidované kontakty - obecné téma

PoslaťNapísal: Pia 17. Okt 2014, 14:46
od baffy
Mne sa osvedčili tieto produkty.Či to už bolo v práci ,alebo súkromne .Prestreknúť ,kontakty pár x dnu von a potom ochrana.Zatial to funguje a môžeš objednávať aj na slovensku :D http://eshop.wurth.sk/Kompletny-katalog/Elektricke-vybavenie-chemia/3143300903.cyid/3143.cgid/sk/SK/EUR/

Re: Zaoxidované kontakty - obecné téma

PoslaťNapísal: Pia 17. Okt 2014, 14:50
od empík
To bol len príklad. Horevyššie píšem, že sa to dá kúpiť v takmer všade. (mototechny, elektroobchody aj s inštalačným materiálom). Ja napr. v BB chodím nakupovať sem:
http://www.copper.sk/eshop/chemicke-pripravky/
Majú aj kamennú predajňu v centre mesta.