Spotřeba oleje

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Spotřeba oleje

Poslaťod mildis » Pon 5. Mar 2007, 17:48

Ahoj v?ichni Xsaristi. Měl bych na Vás pár dotazu. Dočetl jsem se, ?e motory 1,8i 66kw mají vy??í spotřebu motorového oleje a nevím proč by tomu tak bylo. Moc se mi to nezdá, jeliko? motory od citroenu pova?uji ne za nejlep?í, ale za více ne? dobré. Druhý dotaz je jaké máte zku?enosti s ta?ným zařízením u tohoto vozu. Chtěl bych si na svoji Xsaru?u ta?né namontovat, ale pořád se rozmý?lím co na to řekne zadní náprava. Z doslechu vím, ?e to je slabá stránka nejen citroenů, ale i peugeotů, proto bych se rád dozvěděl jak na tom jste Vy co máte praktickou zku?enost. A za třetí a naposled by mě zajímalo jak je to se zadní nápravou. Zajímalo by mě jak předejít náklonům kol do A. Jestli stačí včas vyměnit jehličková lo?iska ne? se začnou kola bortit a kdy to VČAS JE nebo jezdit a? náklon kol bude vyditelný a nechat zrepasovat celou nápravu. Omlouvám se, proto?e pro profesionály jako jsou někteří z Vás se tyto dotazy budou zdát smě?né, ale myslím si, ?e pro nováčky a amatéry jako jsem já to budou od Vás informace více ne? přínosné. Za odpovědi předem děkiji Mildis
Xsara 1.8 8v 66Kw
mildis
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 17. Júl 2006, 20:07
Bydlisko: Kolín

Spotřeba oleje

Poslaťod KAYKA » Pon 5. Mar 2007, 18:34

s tažnym ti neporadim protože ho nemam ale mam 1.8 66kW a je fakt že za těch 15.000km do vyměny jsem byl zvykly tak lir až litr a pul dolít minuly měsíc mi menili těsnění pod hlavou(na poslední chvíli misty tam nic nebylo jen ty kroužky kolem valcu) a při tom přetěsnili co bylo třeba tak uvidím možna to ted se spotřebou oleje bude lepší. a o napravě jsem už na foru něco četl a je tu nekde i odkaz na firmu v Šenově u Ov ktera je repasuje a v horším případě do 10000,-ta moje je zatim podle meho oka ok.snad proto že většinou jezdím sam taky je tu snad někde navod jak do ni namontovat maznice aby se ty ložiska dala občas maznout aby nezatuhla jestli to opravdu jde tak až jednou budu repasovat tak to tam budu chtit .to je tak vše co o tom vím snad ti to pomůže.
Obrázok užívateľa
KAYKA
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Uto 23. Jan 2007, 22:17
Bydlisko: palkovice okr Frýdek-Místek

Poslaťod viteon » Pon 5. Mar 2007, 18:47

Závěsné tam mám skoro o začátku, ale "neživí" auto, jen občas přívěs a občas držák jízdních kol. Mám najeto 120.000 a geometrie zadní nápravy je pořád stejná. Její repasi neřeším, maznice nevrtám. Snad ještě chvíli vydrží.
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod frgy » Pon 5. Mar 2007, 18:51

Zdravím, mě to taky žere olej olej měním po 10tis km a musím dolít na měrce od minima do akorát. Leje do servisák tak to odhaduju cca 1litr.


99 1.8i 66kW červená metal. dovoz F Xsarácké podložky pod SPZ
frgy
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned 12. Mar 2006, 21:11
Bydlisko: Přeštice
Vůz: Xsara 1.8i 1999, Škoda Fabia combi 1.4i 16V

Poslaťod darnel » Pon 5. Mar 2007, 19:33

Oleje jsem doplnil po 10tk asi 2 litry, mě se to nezdá nějak moc. Jsou to zhruba 2dcl na 1000km. Má najeto 125tk. 1.8 8V.(66kW)
darnel
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 89
Registrovaný: Ned 20. Aug 2006, 17:39
Bydlisko: Olomoucko

Poslaťod mildis » Uto 6. Mar 2007, 19:43

Všem, kteří reagovali na můj dotaz mockrát děkuji, alespoň si můžu udělat jasno na co se u moji Xsaruše zaměřit.Ještě jednou se vrátím k zadní nápravě. Pro klid duše bych nechal provizorně vyměnit jehličková ložiska a uložení, včetně silentbloků, ale nevím zda to není blbost a zbytečné plýtvání s penězi, ale nechci nic zanedbat. Bohužel jsem puntíčkář a mám rád, když je všechno na autě v pořádku, ale to si člověk asi stejně nemůže být jistý ani u nového auta. Mám ještě Forda Sierru a tam musím také dolívat po 10tis km asi 2litry oleje, ale má najeto něco kolem 300tis km tak si myslím, že si to zaslouží, ale xsaruše má cca 90tis km a tak se mi to zdá docela dost 1-2l na cca 10-15tis km jak někteří píšete.No nic to stejně asi nevyřeším, nezbývá než jezdit a na nějaký ten olej nekoukat.
Xsara 1.8 8v 66Kw
mildis
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 17. Júl 2006, 20:07
Bydlisko: Kolín

Poslaťod viteon » Uto 6. Mar 2007, 20:03

ještě jednou k té zadní nápravě: nechal bych změřit geometrii a ta ukáže, jestli je potřeba něco měnit.
Obrázok užívateľa
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 3765
Registrovaný: Pia 15. Júl 2005, 8:46
Bydlisko: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Poslaťod CHiP » Uto 6. Mar 2007, 20:43

mildis: Sorry, ale to všichni věříte, že když koupíte ojetý auto tak má najeto tolik co je na tachometru? :D Hmm, docela zajímavý, skoro každý kdo koupí auto si pochvaluje jak dobře koupil, ať je to tři roky starý nebo deset, vždycky to má okolo 100tis. km :D
Hrozně mě dojímá to jak každý koupí auto po starým důchodci co to opečovával, jezdil s tím jednou týdně na hřbitov a na nákup. Nikdy s tím neboural a další podobný kecy :lol:
S tím že to má servisku se jděte bodnou, zá pár korun si ji můžu pořídit taky :wink:
A za další, auto se neprodává jen tak, ale vždycky je k tomu nějaký důvod (začíná se to srát, brzo bude potřeba udělat na autě to a to, ... atd.) :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod CHiP » Uto 6. Mar 2007, 20:48

Tím samozřejmně nechci tvrdit, že takový auta se sehnat nedají, co mají skutečně tak málo najeto, jsou nebouraná atp., ale to je jenom zlomek z těch, co se s těmahle kecama prodají :wink:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Xsařič » Uto 6. Mar 2007, 23:05

Přiznávám, koupil jsem ojetý auto, vím, že bylo ťuknutý, vím, že údaj na tacháku je na 99% kec, ale prostě frčí, plechy drží a kupodivu ani ty nápravy nemusím řešit. Prostě to byl docela dobrej kauf. Za ty prachy....
Jo a s tím olejem. Mám 1,9TD a taky mi to žere olej.... akorát nevím, jestli hodně nebo málo. Jak bumbají diesly vám? Co? Mám pod hlavou to kovový těsnění, který už se jen tak nepropálí, nikde mi to snad nechčije, a olej přesto ubývá. Tak nevim. Co vy na to milí xsaristi?
Xsařič
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Uto 17. Okt 2006, 10:54
Bydlisko: Hradec Králové

Poslaťod CHiP » Str 7. Mar 2007, 6:26

Xsařič: Mezi výměnou mi na měrce neubylo ani do poloviny mezi Max a Min, takže já jsem nic nedolíval :wink: Ale dost záleží na stylu jízdy, když to netočím, tak si to nevezme snad ani kapku, když to točím (pořád okolo 4000 ot/min) třeba cestu dlouhou 100 km, tak na měrce je pozorovatelný úbytek oleje :)
(1,9 TD)
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Sbohem vąem » Str 7. Mar 2007, 7:07

Tak co se týče spotřeby oleje,tak já když auto koupil,byl tam nějaký Valvoline nebo Halvoline už přesně nevím,ale vím,že spotřeba oleje byla tak jeden litr na 2000 km,teď tam mám plnousyntetiku od Totalu a za 3500 km žádný úbytek,ptal jsem se na to v servisu,tvrdili,že plná syntetika je řidší a měla by se lépe stírat,navíc je to to co tam má být,měl by tomu rozumět tak mu věřím.

Co se týče koupě auta,já ho opravdu tlačil nádherně zakonzervované z garáže rodinného domku 55 letého pána,jen se u prodeje přichomítl nějaký jeho známy,který mu s prodejem pomáhal,řekli mi celou historii auta,i to že bylo lehce bouchnuté na přední řidičovy dveře. v zimě nejeté a najeto 89 000 km,stav i v servisu mi to řekli,že odpovídá.

Jen jsem pocítil pozdější problémy garážování(vadné ložisko-budu ho teď měnit,silentbloky v trapu,možná i zadní tlumiče,brzdy-byly total atd).

Mám kamaráda má Saxo 1,4 r.v. 2003 zlatá metla najeto 6000 km,je první majitel,auto nejelo rychleji jak 110 km/h a to řídila jeho manželka,ale už se mu rozpadly kotouče,tlumiče,zničené pneu) jo a je mu 28 let. Magor !!!
Sbohem vąem
 

Poslaťod MP » Str 7. Mar 2007, 8:49

Xsařič: Mezi výměnama ( 10 000 km ) je úbytek na měrce zhruba 1/3 až 1/2 toho co je mezi MIN a MAX ( kolik to je objemově na litry jsem neměřil ) . Takže nedolejvám . Když mě měnili hlavu tak mě vyměnil i gufera co jsou na ventilech . Ty staré už byli takové ztvrdlé a jak mi říkal je to i jedno z míst kde dochází ke ztrátám oleje ( ale ani před tím jsem neměl s olejem problém ) , ale byla to položka pár korun za těch 8 gufer , tak jsem je vyměnil , když to bylo rozdělaný .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Úbytek oleje

Poslaťod celam » Str 7. Mar 2007, 10:00

Mám také 1.8-8V mechanik mi také říkal, že tyto motory mají větší spotřebu oleje. Dolévám tak litr za 15 000 km. Auto jezdí na krátko - zkrátil jsem interval výměny.
Příčina by měla být v těsnění dříků ventilů a tak při seřízení vůle ventilů třeba při výměně rozvodového řemene by bylo vhodné vyměnit i tato gumová těsnění a spotřeba oleje by měla klesnout- - tolik co jsem někde četl.
Zadní náprava - vyvrtal jsem otvory nasadil maznice nacpal vazelínou a zatím v pohodě - 130 000 km. Problém je v těsnění nápravy, protože časem se začne do nápravy dostávat svinčík - voda s pískem a se solí (v zimě) a jehlová ložiska se zadřou. proto se doporučuje výměna ložisek a těsnění po 100 000 až 110 000 km. Já jsem nic nerozdělával jen vyvrtal dva otvory, dal dvě maznice a nacpal tam vazelínu. Kolik to pomůže ukáže čas.
S tažným zařízením nemám zkušenost, ale pokud je náprava těsná a nevniká tam svinčík myslím, že to funguje bez problémů. Je jasné, že každé přetížení se nakonec podepíše jak na brzdách, tak na spojce a eventuálně i na zadní nápravě, ale Citroeny bych z toho zvlášť nevyjímal, myslím že to platí pro auta obecně. Vždy je něco za něco.
:oops: 8)
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Pia 21. Apr 2006, 8:48
Bydlisko: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Poslaťod CHiP » Str 7. Mar 2007, 11:37

Kvido: To beru, i takový auta se prodávají, ale v množství těch ostatních se zkrátka ztratí :wink:
Ale auto z bazaru to je prostě loterie. Komisní prodej ještě budiž, tam do toho autobazar až tak zasahovat nemůže, ale jak autobazar auto vykoupí, tak auto tak vygrunguje, že se těm stočeným km s pěknou pohádkou nechá velmi snadno podlehnout :D
O jedný služební O1 jsem to tu už psal tolikrát, že se už opakovat nebudu :D

Měl jsem to bouchnutý na zadek, až to tam začne hnít, tak bude nejvyšší čas prodat auto, já do této opravy rozhodně vrážet prachy nebudu. To samé jak se to začne sr*t, tak taky poletí. :evil:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Ďalší

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia