dotaz na palivomer :?:

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

dotaz na palivomer :?:

Poslaťod K4my » Pia 25. Máj 2007, 10:23

mozna se tu uz neco podobneho resilo ale mam jeden dulezitej dotaz:

Palivomer si ukazuje co chce asi tak to reknu, jednou mi sviti kontrolka jednou ne, jednou mam radoby o 5 litru vice jednou mene.... zatim se orientuju pri kontrole spotreby podle spodni carky... coz bych take rad vedel kolik je asi paliva v nadrzi kdyz mam kontrolku na polsedni carce tudiz jeste nad cervenym a neukazuje mi kontrolka... rekneme pro klid duse... chtel sem vyzkouset vyprazdnit nadrz z do sucha ale jeste nemam kanistr a rekneme pocit ze by me to zdechlo treba na krizovatce (bych se jim vyhl samozrejme ale i tak se muze stat) nebo nekde v provozu je takovej nicmoc.....

mno a v posledni rade zda nejde nejak zajistit nebo vymenit nadrz a elektroniku na digitalni mereni paliva.. to jen takova utopicka myslenka... :?:
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

palivoměr

Poslaťod Gambrinus-standa » Pia 25. Máj 2007, 10:30

Nejsi jedinej, .. mně třeba kontrolka prázdné nádrľe jeątě ani jednou nesvítila, .. orientuju se podle natankování/počet ujetých km (za 1 000,- Kč ujedu 420-500 km i kdyľ ted uľ taky míň kdyľ ten benzín pořád zdraľujou)

Prostě ujedu vľdycky za 1 000,- minimálně 400 km a to mi stačí, .. jsem rád kdyľ mi kontrolky při startu hezky pozhasínají a uľ jsem si zvyknul ľe mi ta kontrolka prázdné nádrľe nesvítí :lol:
XSARA; 1.8i; rv.1998
Obrázok užívateľa
Gambrinus-standa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Pon 5. Mar 2007, 13:11
Bydlisko: Plzeň

Re: palivoměr

Poslaťod K4my » Pia 25. Máj 2007, 10:37

jo to jo to mas pravdu vdyt tak obdobne jezdim ja, ale jako rad bych vedel kolik tam vubec jeste paliva mam abych pripadne na dlouhy cesty vedel kolik dolit :) nechci dopadnout ja segra kdysi se svym autem na benzince cela polita od benzinu protoze tankovala nevedela kolik jeste muze a navic cumela po chlapech :D jako ten palivomer je zatim nejvetsi nesvar co sem an tom aute nasel :(

nadrz ma neco kolem 50 litru preci ne? jako jde me o to ze kdyz natankuju 20 litru tak mam skoro plnou coz me zarazi.... pak to po chvilce o neco klesne a proste dela si to ze me pitomce :D
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

palivovka

Poslaťod Gambrinus-standa » Pia 25. Máj 2007, 10:51

Tak nádrľ by měla mít 55 litrů ... můľe se taky stát ľe jak tam lejeą benzín z pistole, tak se třeba dost napění .. ale s tím jsem zatím problém neměl, .. spíą jsem se chtěl taky někoho zeptat jak tankuje s pistolí v nádrľi. Jeątě jsem to nezkouąel, nevím jak tam mám pistoli upevnit aby sama drľela. I kdyľ nevím jestli to není zbytečný protoľe tady v Plzni mají ty pistole dost rozbitý, takľe si průtok paliva do nádrľe reguluju sám neľ abych to tam rval co pistole umí. Dost často se mi taky stane kdyľ vezmu za pistoli chci natankovat a jeątě neľ začnu tak je v hadici dobrých 0,2l .. kdyľ nevyleju na sebe tak strčíím rychle do nádrľe :lol:

Jinak co je prej jeątě na Xsaře blbý tak moľná ruční brzda, .. i kdyľ ta jde kdykoli seřídit, přesto má malou účinnost.
XSARA; 1.8i; rv.1998
Obrázok užívateľa
Gambrinus-standa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Pon 5. Mar 2007, 13:11
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod rosta » Pia 25. Máj 2007, 11:10

Nádrľ mám na 54 litrů,aspon to píąou v kníľce a taky si to ukazuje co chce.Na to je jednoduchý řeąení naučil sem se jezdit podle kilometrů a je po problému.Ted uľ ten hloupej palivoměr nesleduju,jen ujeté kilometry.Tankuju pořád plnou a je to,vľdy tak kolem 600 km.Neľ sem,ale začal brát plnou tak to bylo horąí.Vzal sem třeba za 200 a měl sem "plnou" ujel sem 10 km chcípl sem a svítilo hladový oko,tohle se zlepąilo kdyľ sem začal brát do plna :wink:
rosta
 

Poslaťod rosta » Pia 25. Máj 2007, 11:18

Jeątě k tý pistoli,jeątě se mi nestalo,ľe by mě polil benzín,jak to děláte :shock:
Já jí strčím do nádrľe,zmáčku,zajistím caplíkem a aľ je nádrľ plná pistole sama vypne.
A ruční brzda to je problém vąech citroenů.Já jí nechal seątelovat a za 14 dní sem za ní vzal a do poloviny vůbec "necvaká",lanko je zaseklý v tom esíčku takľe se nevrací :( ,ale zatím to nechám být,protoľe při plným zataľení brzdí normálně.
rosta
 

Poslaťod MasterOfPuppets » Pia 25. Máj 2007, 11:18

To je globální problém... Ukazateli o stavu palivu nádrľe uľ dávno nevěřím, počítám si to podle spotřeby/projetých kilometrů. Kdyľ najedu určitý počet km, uľ vím, ľe mám natankovat. Nevím, jestli se to dá řeąit technickou metodou, a» to ukazuje pořádně.
MasterOfPuppets
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 331
Registrovaný: Str 24. Aug 2005, 11:19
Bydlisko: Kladno, Střední Čechy
Vůz: Citroen Xsara I 1.8 VTS

Poslaťod CHiP » Pia 25. Máj 2007, 11:28

Myslím, ľe to tu uľ bylo. Mě palivoměr ukazuje přesně. S ubývající naftou v nádrľi plynule klesá ručička palivoměru. Jediný kdy to trochu hapruje je, kdyľ nevezmu plnou ale jenom tam trochu ąprknu. To to pak ukáze plnou, ale po chvíli jízdy to sleze tam kam má.
Plnou jsem nebral zatím asi 2x co mám auto, mě to nebaví jezdit pořád tankovat, radąi plnou, troąku tam jeątě naládovat a dokud nesvítí ľíznivý oko, tak jezdit :lol:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod K4my » Pia 25. Máj 2007, 12:07

CHiP píše:Myslím, ľe to tu uľ bylo. Mě palivoměr ukazuje přesně. S ubývající naftou v nádrľi plynule klesá ručička palivoměru. Jediný kdy to trochu hapruje je, kdyľ nevezmu plnou ale jenom tam trochu ąprknu. To to pak ukáze plnou, ale po chvíli jízdy to sleze tam kam má.
Plnou jsem nebral zatím asi 2x co mám auto, mě to nebaví jezdit pořád tankovat, radąi plnou, troąku tam jeątě naládovat a dokud nesvítí ľíznivý oko, tak jezdit :lol:


no rekneme taky uz budu tankovat do plna, obvzlaste proto protoze chci tankovat u shelky a ta je 18km od myho domova tak aby se to vyplatilo samozrejme...... Rucka ta je taky tak trosku vselijaka. Parkuju v kopci v rade aut u panelaku, je celkem sranda kdyz zapomenu zaradit jednicku zatahnu rucku a pustim nozni brzdu :D fiha sem raz boural souseda prede mnou :D takovej sesup :D asi centimetr od nej sem zabrzdil :D fiha by ste neverili jak sem se potil kdyz sem chtel zacouvat do kopce aniz bych se zhoupl :D to auto sem ze strachu drzel an pokraji cjhcipnuti abych nehoupl :D jako rekneme aspon ze na tu jednicku to auto dobre drzi v kopci jinak je ta rucka vazne priserna........ a co se jizdy na najety kilometry tyce to je sice fajn, ale kdyz potrebuju vyprazdnit nadrz se slabym benzinem abych nataknoval lepsi tak vcelku je dobre vedet kolik tam toho paliva mam a kolik jeste muzu vyjezdit... proto se ptam, to se pak rekneme hodne blbe odhaduje :) misto 100ky oktanu tam ted mam hybridnich 98,8 :D:D
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 751
Registrovaný: Štv 3. Máj 2007, 11:13
Bydlisko: Odry - Nový Jičín

Poslaťod rosta » Pia 25. Máj 2007, 14:00

Já beru pořád 95ku :wink:
rosta
 

Poslaťod Sbohem vąem » Pia 25. Máj 2007, 14:20

K4my: tak já mám strach tu schelku 100 oktanů do nádrľe nalít a ty to lijeą do 1,4,asi to taky risknu.
Jen mě zarazilo,já myslel ľe jsi z Nového Jičína ? Tam je přece Schelka u Hruąky.Za kolik tam je nevíą ? tady uľ OMV 95ka 31,20 kč.
Sbohem vąem
 

čerpačky

Poslaťod Gambrinus-standa » Pia 25. Máj 2007, 14:26

Tak Plzeň Shell 31,20 Kč OMV 31,20 a třeba TESCO drľí cenu za 28,50
Roste to ... rychle to roste, ... jestli to takhle půjde dál, tak za měsíc benzín klidně za 33,- :evil:
XSARA; 1.8i; rv.1998
Obrázok užívateľa
Gambrinus-standa
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 131
Registrovaný: Pon 5. Mar 2007, 13:11
Bydlisko: Plzeň

Poslaťod pavels » Pia 25. Máj 2007, 15:18

Kvido píše:K4my: tak já mám strach tu schelku 100 oktanů do nádrľe nalít a ty to lijeą do 1,4,asi to taky risknu.
Jen mě zarazilo,já myslel ľe jsi z Nového Jičína ? Tam je přece Schelka u Hruąky.Za kolik tam je nevíą ? tady uľ OMV 95ka 31,20 kč.

nevím jak dnes ale včera 31,40 n 95 :!:
ale mají novou myčku :wink:
Naposledy upravil pavels dňa Pia 25. Máj 2007, 15:25, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
pavels
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 137
Registrovaný: Pia 13. Apr 2007, 17:17
Bydlisko: Nový Jičín
Vůz: C3 1.4i červená lucifer, YAMAHA X MAX 250i

Poslaťod rosta » Pia 25. Máj 2007, 15:24

Je to děs :evil:
rosta
 

Poslaťod CHiP » Pia 25. Máj 2007, 18:45

Kvido píše:K4my: tak já mám strach tu schelku 100 oktanů do nádrľe nalít a ty to lijeą do 1,4,asi to taky risknu.
Jen mě zarazilo,já myslel ľe jsi z Nového Jičína ? Tam je přece Schelka u Hruąky.Za kolik tam je nevíą ? tady uľ OMV 95ka 31,20 kč.

Jestli Xsary neumí měnit časování ventilů a zapalování, tak to nemá cenu tam 100 okt. benzín lít, tím ľe se auto nedokáľe tomu benzínu přizpůsobit zhatí vąechny jeho výhody a řidič tak maximálně pocítí placebo efekt a průvan v peněľence :lol:
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Ďalší

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 56 hostia