Světla s H7 ľárovkami?

Moderátori: Rope, baffy, viteon, Kleki

Světla s H7 ľárovkami?

Poslaťod Xsařič » Uto 17. Okt 2006, 13:18

Ví někdo z vás, jestli se tu v ČR dají sehnat ty světla na dvě ?árovky H7 namísto jedné H4? Mám ty star?í s jednou ?árovkou a chtěl bych dvou?árovkový světlomet. Vyráběly se jen v Itálii. Daly by se koupit i tuněný,to vim, za 7000,-, ale to je tro?ku mimo mé ... konto. Tak díky a zdarec
Naposledy upravil Xsařič dňa Uto 17. Okt 2006, 21:33, celkovo upravené 2
Xsařič
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Uto 17. Okt 2006, 10:54
Bydlisko: Hradec Králové

Poslaťod Sbohem vąem » Uto 17. Okt 2006, 15:18

To jo,H1 jsou ve Fiatech.

Skus tohle http://www.levnexenony.cz/xenony.htm
Sbohem vąem
 

Poslaťod CHiP » Uto 17. Okt 2006, 19:18

Xsary mají 2x H7, můžeš si ty světlomety klidně koupit a dát je místo těch H4, jeden nový stojí okolo 2500,- Kč + je pak potřeba trochu předělat kabeláž a elektriku ...
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Rope » Uto 17. Okt 2006, 19:20

Vzhledem k tomu, kolik vydrží H4 a kolik H7 bych se na to mohl vys....
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod CHiP » Uto 17. Okt 2006, 19:23

Rope: Já taky, ale H7 líp svítí :P
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod Xsařič » Uto 17. Okt 2006, 19:23

Až tak? Nevydr?ž? Ale já chci, aby mi to pořádně svítilo.... Kdo má ty druhý světla? Komu to lépe svítí?
Xsařič
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Uto 17. Okt 2006, 10:54
Bydlisko: Hradec Králové

Poslaťod CHiP » Uto 17. Okt 2006, 19:24

Xsarič: Já je mám, mů?em klidně někdy porovnat, v potkávačkám mám levný H7, a? si praskají jak chtějí, těch pár korun mě nezabije a v dálkových mám H7 Osram Silver Star a kdy? je pustím, připadám si, jak kdybych jel ve dne, jen při pohledu do zrcátka je za mnou tma :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod MP » Uto 17. Okt 2006, 20:50

Taky mám jak CHiP světla s 2x H7 , ale mám tam jen obyčejný H7 , žádnej nadstandart , a když jedu na dálkový tak je to fakt supr ... no svítěj tam 4 x H7 po 60 Wattíkách ( nebo kolik to má ) tak to musí bejt VIDĚT :lol:
.. jo a za těch 14 měsíců a 32 000 najetejch kiláků při celodenním svícení i když se nemuselo odešla jen jedna
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod Rope » Uto 17. Okt 2006, 20:58

Tady u? to někde bylo ?e odchází jak na bě?ícím páse, tak to má? ?těstí, ?e tobě neprděj. Já mám zákazníka jednoho ingu a ten jezdí pravidelně co tři měsíce ( mondeo 04) a cpal jsem mu tam osram, tungsram, a kdovíco je?tě a furt.
Pak mi jezdí jeden z mazdou a tam musí světlo ven, tzn. nárazník dolů a pak světlo a teprve pak vymění? tu zatr. ?árovku.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod Sbohem vąem » Str 18. Okt 2006, 6:02

Já má všechy H7 Blueline,jedna stojí 450 kč ,zatím neprdla od dubna ani jedna,ale jepravda,že otec na služebních fábiich má taky H7 a ty taky prděj jedna za druhou je to vidět i na silnicích,co fabia to nesvítí,alespoň jedno světlo.
Kámo? má Fiata mareu má tam H1,zatím co říkal neměnil jen si postěžoval na nižší svítivost.

Jak jsem teď nedávno hledal něco o spínačce,tak jsem narazil na firmu ALLSTAR,možná ji Rope znáš a zaujal mě tento článek :

JAK NA KRÁTKOU ŽIVOTNOST AUTOŽÁROVEK?
Mnoho vlastníků nových aut, např. Peugeot, Citroen, Fiat, atd. museli zjistit, že žárovky hlavních světlometů mají krátkou životnost. Příčina tohoto jevu je v tom, že elektrická síť automobilů je optimalizovaná tak, aby měla co nejmenší úbytek napětí. Z tohoto důvodu jsou autožárovky napájeny vyšším napětím než na jaké byly konstruovány, často až 13,2 - 14,0 voltů.

Tento problém může vyřešit sadou - CARGO 160627. Malý odpor sníží napětí cca o 0,75 V. Součástí sady jsou 2 kusy odporu a 4 kusy rychlospojek.

Příklady životnosti standardních autožárovek:

Typ životnost při 13,2 V životnost při 14,0 V
H1 400 Hodin 160 Hodin
H4 650 Hodin 260 Hodin
H7 550 Hodin 220 Hodin


CARGO 160627 - ODPOR 12/24V

http://www.autoelektrika.cz/zarovky/ziv ... arovek.php
Sbohem vąem
 

Poslaťod CHiP » Str 18. Okt 2006, 12:13

Kvido: Docela by mě zajímalo, jestli ten předřadný odpor má taky nějaký vliv na to, jak je pak od těch ?árovek vidět. V nějakým foru jsem četl, kde si borech udělal automatický rozsvicení. Po nastartování to svítí s předřadným odporem, kdy? otočí ovladačem, předřadný odpor vyřadí.
Je to velmi jednoduchoučký ře?ení s pár relátky navíc, mo?ná do něho půjdu :D
Mo?nost číslo 2, ?e pro svícení ve dne budu mít ?árovky v potkávačkách v sérii :P
Mo?nost číslo 3, koupím světla pro dení svícení :D
Obrázok užívateľa
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Príspevky: 1119
Registrovaný: Štv 9. Mar 2006, 17:48

Poslaťod miskod » Str 18. Okt 2006, 13:47

Podla mna co pisu v tom clanku je scasti hlupost. Ja som skoro priamo na ziarovkach nameral asi 14.2V a za rok a pol co mam auto mi neodisla ziadna...A to som svietil cez den aj ked nebolo treba.
Ak ziarovky casto odchadzaju tak je to podla mna kvoli tomu ze nemaju dobry kontakt na "objimke". To znamena ze za jazdy sa klepe a prakticky (sice to nevidno) ale stale sa zapaluje a zhasina. To ju nacisto odrovna...
Teraz ked som si kupil cool blue, tak som to pred tym ako som ich tam pichol pre istotu prestriekal kontoxom...Skuste mozno to pomoze...
miskod
 

Poslaťod MP » Sob 21. Okt 2006, 16:16

Rope píše:Tady u? to někde bylo ?e odchází jak na bě?ícím páse, tak to má? ?těstí, ?e tobě neprděj. Já mám zákazníka jednoho ingu a ten jezdí pravidelně co tři měsíce ( mondeo 04) a cpal jsem mu tam osram, tungsram, a kdovíco je?tě a furt.
Pak mi jezdí jeden z mazdou a tam musí světlo ven, tzn. nárazník dolů a pak světlo a teprve pak vymění? tu zatr. ?árovku.


...tak u? to ?těstí nemám .... dnes ode?la druhá ... ani se nerozloučila :(
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Obrázok užívateľa
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 4374
Registrovaný: Pon 16. Jan 2006, 14:45
Bydlisko: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Poslaťod Rope » Sob 21. Okt 2006, 19:45

pomodleme se za ní, v pátek jsem měnil H4 na picasu a vydr?ela přesně 0.001 sec. vyměnil jsem ji a jen se rozzařila a konec.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Obrázok užívateľa
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Príspevky: 5638
Registrovaný: Pon 1. Máj 2006, 17:58
Bydlisko: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Poslaťod Dutch » Sob 21. Okt 2006, 22:30

Co mam zku?enosti s ?árovkama tak nejlep?í byl v?dy Osram Silverstrar. Zkou?el jsem i modrý ?árovky od Osramu, sice mo?ná tolik neunavujou oči, ale zase je s nima naprd vidět.

Koupil jsem Xsaru asi před 14 dněma, čtu si forum a koukam na auto...hle taky mam 2x H7....ale svítí mi nějka divně. Jakoby paprskovitě. Ten ku?el světla neni rovnoměrnej v?ude, ale jsou místa kde vidim moc dobře a pak místa kde to nesvítí vůbec. Koukal jsem na ?árovky a asi nějakej modrej noname....tak?e tam půjdou Osramy.
Obrázok užívateľa
Dutch
Profesionál
Profesionál
 
Príspevky: 257
Registrovaný: Štv 12. Okt 2006, 21:10
Bydlisko: Plzeň

Ďalší

Späť na Nápady, vychytávky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia